agaa08

agaa08

Finaliści juniorek starszych

brak komentarzy

W miniony weekend obyły się turnieje półfinałowe juniorek starszych. Poznaliśmy zespoły, które zagrają w finale A i B.

Półfinał A – Kębłowo
Sensacją zapachniało w pierwszym meczu turnieju. Niemal pewien kandydat do awansu do finału A, MMKS Podhale Nowy Targ musiał się nie lada namęczyć, aby pokonać Junior Kębłowo. Gdy na 10 minut przed końcem meczu prowadzenie Juniora wzrosło do 5-3, sytuacja nowotarżanek stała się niezwykle ciężka. Od tego momentu jednak na boisku dominował już wyłącznie zespół spod Tatr, który ostatecznie był w stanie nie tylko odrobić stratę, ale nawet wyjść na prowadzenie. Ostatecznie 3 punkty powędrowały na konto MMKS.
Ostatniego dnia Podhale oraz SUS Travel Jedynka Trzebiatów walczyły o I miejsce w turnieju. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w I tercji, wygranej przez podopieczne trenera Pysza 4-1. Ostatecznie Podhale zwyciężyło 7-3 i wyprzedziło Jedynkę, zwyciężając w półfinale A.

Półfinał B – Gdańsk
Zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem całego turnieju był ostatni mecz pomiędzy PKS MOS Zbąszyń i Energą Gdańsk. Przegrywający od 42. minuty PKS MOS, wykorzystał rzut wolny podyktowany na 29 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry i doprowadził tym samym do dogrywki. W doliczonych 10 minutach żadna ze stron nie potrafiła udokumentować swojej wyższości strzeleniem bramki. W serii rzutów karnych lepszy okazał się zespół z Gdańska, który zwyciężył całym spotkaniu 3-2, zapewniając sobie udział w finale A z II pozycji.
Zwycięzcą półfinału B został PUKS Trzebinia. Drużyna trenera Raja zwyciężyła w dwóch pierwszych meczach i już w sobotę mogła się cieszyć z awansu do finału tegorocznych rozgrywek. Niedzielny pojedynek był dla trzebinianek jedynie formalnością – zwyciężyły z Wiatrem Ludźmierz 9-3.

Turnieje finałowe zostaną rozegrane 24-26 kwietnia br. Warto zauważyć, iż dokładnie te same zespoły zagrały w finale A sezonu 2012/2013. Mistrzem wówczas został MMKS, wyprzedzając Trzebiatów i Trzebinię.