agaa08

agaa08

Pierwsze ćwierćfinały zakończone

brak komentarzy

W Salming Ekstralidze Mężczyzn rozegrano pierwsze ćwierćfinały. W najciekawszym meczu Olimpia Łochów pokonała Absolwent Siedlec. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny MUKS Zielonka, Górale Nowy Targ oraz Szarotka Nowy Targ.

Mecz w Siedlcu był zdecydowanie najciekawszym spotkaniem pierwszej rundy ćwierćfinałów. Pierwsza połowa spotkania została skutecznie zdominowana przez zespół gości, który wykorzystywał nadarzające się okazje i w 28. minucie prowadził 6-2. Zwycięzca mógłby być jednak zupełnie inny, gdyby gospodarze wykorzystywali stworzone przez siebie okazje. Mimo to druga część pojedynku należała jednak do siedlczan, którzy wykorzystali m.in. dwa rzuty karne i zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do remisu 8-8 w 58:23. „Kropkę nad i” w 58:54 postawił ostatecznie zespół z Łochowa, który zdobył bramkę dającą zwycięstwo 9-8.

salming.pl

Niezłe strzelanie urządzili sobie zawodnicy MUKS Zielonka, którzy gościli we Wrocławiu. Pojedynek pomiędzy AKS Politechnika Wrocławska i Mistrzem Polski to spotkanie do jednej bramki. Wynik 19-5 mówi sam za siebie, więc pytanie o zwycięzcę meczu rewanżowego chyba już teraz ma oczywistą odpowiedź. Tym bardziej, że MUKS planuje jeszcze więcej trafień do bramki rywala.

Los chciał, że kolejny raz w przeciągu kilku tygodni w Tychach zawitał zespół Górali Nowy Targ. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach nowotarżanie byli stroną dominującą, zwyciężając tym razem 9-5.

Ostatni pojedynek odbył się w Łodzi, gdzie ULKS Józefina zmierzył się z Szarotką Nowy Targ. Pomimo problemów z rozpoczęciem meczu, z którymi zmierzyć się musieli zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i sędziowie, spotkanie stało na niezłym poziomie. Zgodnie z przewidywaniami lepszy okazał się zespół Szarotki, który zwyciężył aż 13-5.

Mecze rewanżowe odbędą się 28. lutego, a ewentualne, decydujące mecze dzień później. Ponownie najciekawiej zapowiada się rywalizacja pomiędzy Olimpią Łochów i Absolwentem Siedlec.