agaa08

Ćwierćfinaliści Ekstraligi Kobiet

brak komentarzy

W miniony weekend zakończyła się runda zasadnicza Salming Ekstraligi Kobiet. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe, a najlepszym zespołem, który zapewnił sobie udział bezpośrednio w półfinałach okazała się Energa Gdańsk.

Najbardziej wyrównane mecze ostatnich dwóch kolejek Salming Ekstraligi Kobiet zostały rozegrane w Zbąszyniu, gdzie PKS MOS podejmował SUS Travel Jedynkę Trzebiatów. Przed spotkaniami zespół z Trzebiatowa miał szansę na wyprzedzenie drużyny ze Zbąszynia, ale warunkiem były dwa zwycięstwa.

W pierwszym spotkaniu wydawało się, że wszystko idzie po myśli drużyny gości. Dzięki trzem bramkom Dominiki Mazur oraz jednej Mai Mazur, SUS Travel prowadził w 38. minucie 4-2. Gdy na początku III tercji można było poczuć zapach sensacji, PKS MOS zabrał się do odrabiania strat. W ciągu ostatnich 20 minut zaaplikował Jedynce aż 6 bramek, na które podopieczne trenera Cirockiego nie odpowiedziały żadnym trafieniem. Dzięki temu zwycięstwu PKS MOS mógł być pewien 3. miejsca po rundzie zasadniczej jeszcze przed ostatnim pojedynkiem.

Niedziela była ważnym dniem dla drużyny z Trzebiatowa, ponieważ w przypadku ich porażki oraz zwycięstwa Multi – 75 Killers Kraków, zespół z Krakowa zająłby ich pozycję. Pierwsze 25 minut należało do drużyny ze Zbąszynia, jednak druga część meczu to niewielka dominacja trzebiatowianek, które zwyciężyły 4-3. Dwie bramki różnicy na początku ostatniej odsłony pozwalały jeszcze mieć nadzieję na wyrównaną walkę. W 45. minucie, gdy bramkę kontaktową zdobyła Justyna Krzywak, sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana. Ostatnie słowo należało jednak do PKS MOS, który za sprawą Agnieszki Kozaneckiej oraz Natalii Orkisz zdobył dwie decydujące bramki i zwyciężył 8-5.

Wspomniany wcześniej Multi – 75 Killers Kraków podejmował na swoim parkiecie Energę Gdańsk. Podobnie jak w Kębłowie, gdzie Junior zmierzył się z Podhalem Nowy Targ, mecze były jednostronne i zdominowane przez zespół gości. Energa zwyciężała pod Wawelem odpowiednio 11-2 oraz 11-3, zaś Podhale zdobyło 6 punktów dzięki wynikom 13-3 oraz 12-5.

Tabela oraz wyniki po rundzie zasadniczej…

Pary ćwierćfinałowe:

UKS Junior KębłowoMMKS Podhale Nowy Targ
KS Worwa Szarotka Nowy TargPKS MOS Zbąszyń
UKS Multi – 75 Killers KrakówMLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów

Energa Gdańsk, która uzyskała bezpośredni awans do półfinałów zmierzy się w nich ze zwycięzcą pary Multi Killers – SUS Travel.

Pierwsze mecze odbędą się 7. marca, spotkania rewanżowe i ewentualne trzecie, decydujące pojedynki odbędą się dwa tygodnie później.